Dažniausiai užduodami klausimai

Mano augintinis niekada nebūna lauke ir nekontaktuoja su kitais gyvūnais. Ar jam vis tiek reikalinga apsauga nuo blusų?

Jūsų augintiniui apsauga reikalinga bet kokiu atveju. Blusos gali patekti į jūsų namus įvairiose vystymosi stadijose su jūsų rūbais ar avalyne. Jas taip pat gali atnešti kiti žmonės ar gyvūnai.

Naudojau priemones nuo blusų, bet vis tiek jas matau ant savo gyvūno. Ar tai reiškia, kad vaistai yra neveiksmingi?

Ne. Atkreipkite dėmesį, kad tik nedidelė dalis blusų, maždaug nuo 1 iki 5%, gyvena ant šeimininko. Didžioji dalis blusų (95%) gyvena aplinkoje, ypač nebrandžiose stadijose (kiaušinėlio, lervos ir lėliukės). Blusos, kurias matote ant savo gyvūno, yra jau suaugusios ir paprastai ne tos, kurias matėte prieš pradėdami gydymą.

Kur mano gyvūnas gali pasigauti blusų?

Blusos gali persiduoti nuo vieno gyvūno kitam, jei jie gyvena kartu, tačiau dažniausiai blusos patenka iš lauko. Jūsų gyvūnas gali pasigauti jų vaikštant parke, miške, sode ar vietose, kur blusų yra pirminėse jų gyvenimo stadijose (pvz., kiaušinėliai ar lervos), pvz., patalynėje, automobilyje ar daržinėje.

Ar blusos pavojingos tik pavasarį ir vasarą?

Aktyviausias blusų augimo sezonas yra nuo pavasario iki rudens, kuomet užsikrėtimo rizika yra aukščiausia. Tačiau blusos yra aktyvios visus metus, jos puikiai gali išgyventi ir augti šildomose patalpose.

Kiek užtrunka blusų naikinimas?

Deja, blusos yra labai atsparios ir greitai dauginasi. Jų gyvenimo ciklas trunka apie du mėnesius. Suaugusi blusa padeda nuo 20 iki 50 kiaušinėlių per dieną. Norint, kad gydymas būtų sėkmingas, ne tik suaugusios blusos, bet ir blusos vystymosi stadijose turi būti sunaikintos ir pašalintos iš vietų, kuriose būna jūsų augintinis. Blusos vystymasis trunka apie du mėnesius, todėl gydymas turi būti pakankamai ilgas (apie tris mėnesius). Savo augintiniams gydyti reguliariai ir tinkamais intervalais naudokite vaistus, naikinančius blusas visose vystymosi stadijose (pvz., Fypryst Combo (fipronilas, S-metoprenas). Norint, kad gydymas būtų veiksmingas, taip pat reikia dezinfekuoti visas vietas ir daiktus, kuriuos liečia jūsų augintinis (kilimas, patalynė, automobiliai, drabužiai, kt.).

Ar blusos kanda žmonėms?

Kai blusos sparčiai dauginasi, jos gali kąsti ir žmonėms. Įkandus blusai, dažniausiai aplink kulkšnis atsiranda rausvos, niežtinčios dėmelės. Blusos gali pernešti ligas, pvz., katės įdrėskimo ligą. Šios ligos simptomai yra panašūs į gripo. Blusos taip pat perneša kaspinuočius.

Kaip sužinoti, ar mano augintinis turi blusų?

Lengviausiai atpažįstami simptomai yra kasymasis, savęs kandžiojimas ir paveiktų vietų laižymas, taip pat plikimas (ypač prie uodegos pagrindo), bet kartais gali nebūti jokių simptomų. Kai kurie gyvūnai nėra jautrūs blusų įkandimams visiškai ar vos prasidėjus infekcijai, kasosi tik retkarčiais, todėl šeimininkai gali nepastebėti problemos. Blusos dažnai yra nematomos plika akimi, ir pastebimos tik kai infekcija jau paūmėjusi. Jas lengviausia pašalinti šukuojant augintinį šukomis nuo blusų. Šukos padeda pašalinti ir blusų išmatas, kurios atrodo kaip maži juodi taškeliai.

Kur mano augintinis gali susidurti su erkėmis?

Naminiai gyvūnai gali parsinešti erkių reguliariai kasdien būdami lauke. Erkės yra ne tik miškuose, bet ir aukštoje žolėje, miesto parkuose ir soduose. Jos gyvena ant žemės pakloto ir gali įlipti į 70 cm aukščio žolę ar krūmo šaką.

Kaip erkės gali pakenkti augintiniams?

Jei daug erkių prisitvirtina prie šeimininko, jos gali sukelti anemiją. Prisitvirtinimo vieta gali būti užsikrėsta ir skaudėti. Svarbu žinoti, kad erkės perneša daugybę ligų, kurios kenkia tiek gyvūnams, tiek žmonėms, pavyzdžiui, anaplasmozė, babeziozė, erlichiozė ir Laimo liga, dar vadinama borelioze.

Kada gyvūnas greičiausiai surenka erkes?

Erkių aktyvumas priklauso nuo tinkamos temperatūros ir drėgmės. Pagrindinis erkių sezonas yra nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Erkės yra aktyvios, kai temperatūra yra aukštesnė nei 50C. Tai reiškia, kad - jei tai leidžia orai - gyvūnas gali parsinešti erkių ir žiemą.

Pastebėjau erkę ant savo augintinio. Ką turėčiau daryti?

Nuimkite erkę naudodami specialius pincetus. Suimkite erkę kuo arčiau augintinio odos. Nesukite, tolygiai ištraukite. Po kiekvienos veiklos lauke patikrinkite, ar ant gyvūno nėra erkių. Kuo greičiau apsaugokite savo augintinį veiksmingu erkių produktu (Fypryst Combo, Ataxxa).

Kur erkės dažniausiai prisitvirtina prie gyvūno?

Erkės gali prisivirtinti prie bet kurios kūno vietos. Tačiau atkreipkite ypatingą dėmesį į kūno dalis, kuriose mažiau plaukų ir kur oda yra plonesnė, ypač į veidą, ausų galiukus, pažastis, tarp pirštų, kirkšnies ir aplink išangę.

Kas yra Fypryst Combo ir kam jis naudojamas?

Fypryst Combo sudėtyje yra fipronilo, kuris yra efektyvus kovojant su blusomis, erkėmis ir utėlėmis. Su šia veikliąja medžiaga buvo atlikta daugiausiai klinikinių tyrimų, lyginant su kitomis molekulėmis, taip pat ši veiklioji medžiaga yra žinoma dėl savo saugumo. Fypryst Combo yra dviejų veikliųjų medžiagų derinys, antroji yra S-metoprenas, kuris slopina vabzdžių augimą ir veikia prieš blusas nesubrendusiose augimo stadijose. Tai neleidžia kiaušinėliams ir lervoms vystytis ir dar labiau užkrėsti vaistais apdoroto šeimininko aplinkos.

Kaip veikia Fypryst Combo?

Lašinkite Fypryst Combo tirpalą ant savo augintinio odos apatinėje kaklo dalyje tarp menčių. Lašinkite tik ant sausos odos! Po užlašinimo produktas tolygiai pasiskirsto ant augintinio odos. Tirpalas absorbuojamas odoje ir po to nepertraukiamai išleidžiamas iš riebalinių liaukų ant apdoroto gyvūno kailio vieno mėnesio laikotarpį. Vaistas naikina ir nesimaitinančius parazitus ant gydomo gyvūno odos.

Ar galiu naudoti Fypryst Combo vaikingoms ir žindančioms kalėms?

Fypryst Combo galite gydyti vaikingas ir žindančias kales bei kates.

Ar galiu naudoti Fypryst Combo šuniukams ir kačiukams?

Fypryst Combo užlašinamasis tirpalas taip pat gali būti naudojamas šuniukams, vyresniems nei 8 sav. Ar sveriantiems daugiau nei 2 kg, ir kačiukams, vyresniems nei 8 sav. ar sveriantiems daugiau nei 1 kg. Paklauskite veterinarijos gydytojo, jei norite įsigyti purškiamo produkto, kuris gali būti naudojamas šuniukams ir kačiukams, vyresniems nei 2 dienos, apsaugai.

Fypryst Combo taip pat skirtas šeškams, vyresniems nei 6 mėnesiai.

Ar vanduo turi įtakos Fypryst Combo veiksmingumui?

Fypryst Combo užlašinamasis tirpalas absorbuojamas odoje ir nėra nuplaunamas lietaus ir vandens. Tačiau, norėdami pasiekti maksimalų efektą, nemaudykite augintinio dvi dienas prieš ir dvi dienas po gydymo, o po to maudykite ne dažniau kaip kartą per savaitę.

Kaip dažnai turėčiau naudoti Fypryst Combo?

Fypryst Combo apsaugo gyvūną vieną mėnesį. Apsauga nuo erkių yra būtina visą aktyvųjį erkių sezoną, kai temperatūra nenukrinta žemiau 4 ° C. Blusos yra aktyvios ištisus metus, todėl rekomenduojama augintinius apsaugoti ištisus metus.

Kokį Fypryst Combo stiprumą turėčiau pasirinkti savo augintiniui?

Fypryst Combo yra keturių stiprumų šunims ir vieno stiprumo katėms ir šeškams. Pasirinkite tinkamą šunims skirto vaisto stiprumą, atsižvelgiant į jo kūno svorį. Prieš pirkdami produktą, pasverkite savo šunį. Visada naudokite visą reikiamo stiprumo pipetės turinį tik vienam gyvūnui, kad pasiektumėte norimą efektą. Nenaudokite vienos pipetės keliems gyvūnams, gyvenantiems tame pačiame namų ūkyje, nes dalijimasis pipete nesuteiks tinkamos apsaugos. Netinkamas naudojimas gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

Aš gydau savo augintinį Fypryst Combo, tačiau vis tiek matau blusas savo namuose. Kodėl?

Užsikrėtimas blusomis yra sudėtinga problema, todėl ją reikia kruopščiai spręsti. Vidutiniškai blusų židinys gali būti pašalintas per tris mėnesius. Per tą laiką iš kiaušinėlių išsivystys suaugusios blusos, kurios gydymo pradžioje buvo užkrėstose apylinkėse. Savo augintinį turėtumėte gydyti Fypryst Combo kartą per mėnesį bent tris mėnesius iš eilės. Visada vykdykite gamintojo nurodymus ir valykite aplinką, kur gyvena jūsų augintinis. Daugiau informacijos rasite skirtuke Blusos.

Kaip augintinis užsikrečia žarnyno parazitų infekcija?

Gyvūnai dažniausiai užsikrečia užterštu vandeniu ar maistu ir laižydami užterštą žemę ar letenas. Šuniukai ir kačiukai dažniausiai užsikrečia nuo motinos gimdoje arba žįsdami ją pirmosiomis gyvenimo dienomis.

Kaip sužinoti, ar mano augintinis turi žarnyno parazitų?

Apvaliosios kirmėlės ir kaspinuočiai gyvena kūne ir yra sunkiai pastebimi plika akimi. Beveik neįmanoma pastebėti lengvos infekcijos. Jei infekcija sunki, parazitus galima pamatyti išmatose ar jas gyvūnui išvėmus. Kartais kaspinuočių proglotidus (narelius) galima pastebėti aplink išangę arba prilipusius prie augintinio kailio. Jie primena agurkų sėklas ar ryžių grūdelius. Vienas iš požymių yra užpakalio trynimas į žemę. Lėtinės infekcijos požymiai yra svorio netekimas, apetito praradimas, pasišiaušęs kailis, bendras imuniteto nepakankamumas, kraujas išmatose, lengvas nuolatinis kosulys ir pilvo pūtimas (šuniukams ir kačiukams).

Kaip dažnai turėčiau nukirminti savo augintinį?

Bent kartą per tris mėnesius suduokite vaistus savo šuniui ar katei, kai kuriais atvejais būtina gydyti kiekvieną mėnesį (pavyzdžiui, jei gyvūnai ir maži vaikai gyvena tame pačiame namų ūkyje).

Ar žmonės gali užsikrėsti žarnyno parazitais?

Daugelis žarnyno parazitų yra potencialiai pavojingi žmonėms. Ypač rizikuoja savininkai, artimai bendraujantys su savo augintiniais. Žmonės yra tik kaip tarpiniai parazitų šeimininkai. Kiaušiniai, iš kurių išsivysto lervos, gali būti perduodami žmonėms. Lervos migruoja į įvairius organus, smarkiai pažeisdamos kepenis, plaučius ar net optinį nervą - galima aklumo priežastis.

Kaip šunų ir kačių žarnyno parazitų infekcija perduodama žmogui?

Užkrėstas gyvūnas perduoda parazitų kiaušinius į aplinką su išmatomis. Kiaušiniai yra lipnūs ir dažnai priglunda prie kailio. Iš ten jie gali nukristi ant žemės. Jei rankos nėra švarios, kirminų kiaušinius galima nuryti.

Pastebėjau kirminų savo augintinio išmatose. Ką turėčiau daryti?

Kai kirminų galima pastebėti išmatose, infekcija jau yra sunki. Kuo greičiau duokite savo augintiniui anthelmintiką (vaistą nuo kirminų). Gydykite savo augintinį du kartus kas 14 dienų (pvz., Dehinel katėms, Dehinel Plus šunims arba Milprazon skonias tabletes šunims ir katėms). Tada bent kartą per tris mėnesius reguliariai nukirminkite savo augintinį.

Kuo skiriasi vaistai?

Dviejų vaistų veikliųjų medžiagų proporcijos yra skirtingos, nes jos skirtos skirtingoms gyvūnų rūšims. Dehinel skirtas katėms, o Dehinel Plus - šunims.

Kam skirti vaistai?

Jie skirti gydyti įvairius kirminus ir kaspinuočius. Dehinel naudojamas katės, o Dehinel Plus skirtas šunims.

Kaip veikia abu vaistai?

Veikliosios medžiagos naikina žarnyno parazitus šuns ar katės kūne.

Koks yra Dehinel Plus dozavimo režimas šunims?

Dehinel Plus: viena tabletė 10 kg kūno svorio
Dehinel Plus XL: viena tabletė 35 kg kūno svorio
Dehinel Plus didelėms šunų veislėms: pasitarkite su veterinarijos gydytoju.

Koks yra Dehinel dozavimo režimas katėms?

Dehinel: ½ tabletės 2 kg kūno svorio arba 1 tabletė 4 kg kūno svorio. Jei katė sveria daugiau, tabletes galima sumuoti pagal svorį. Pvz.: 1+½ tabletės naudojama 6 kg kūno svorio, 2 tabletės 8 kg kūno svorio ir t.t.

Kaip galiu duoti Dehinel savo katei ar Dehinel Plus savo šuniui?

Atverkite augintinio snukutį ir uždėkite tabletę ant augintinio liežuvio šaknies. Uždarykite burną ir keletą sekundžių švelniai laikykite uždarytą, kol būsite tikri, kad augintinis prarijo tabletę. Jūs taip pat galite duoti tabletę su maistu.

Ar galiu naudoti Dehinel Plus vaikingoms ir žindančioms kalėms?

Dehinel Plus galima saugiai vartoti paskutinį nėštumo trečdalį ir žindymo laikotarpiu.

Ar galiu naudoti Dehinel nėščioms ir žindančioms katėms?

Nenaudokite Dehinel vaikingoms katėms, tačiau žindymo laikotarpiu galite saugiai naudoti Dehinel.

Video

Visos teisės saugomos. Krka, tovarna zdravil, d. d., Novo mesto