Skausmas

Kiekvienas iš mūsų yra jautęs skausmą. Skausmas gali sutrikdyti mūsų veiklą ir neigiamai paveikti gyvenimo kokybę. Kačių ir šunų nervų sistema yra labai panaši į žmogaus nervų sistemą, todėl galime manyti, kad jie jaučia skausmą panašiai kaip ir žmonės.

Pagrindinė neįprasto gyvūnų elgesio priežastis kartais yra susijusi su skausmu, tačiau gyvūnai linkę tai instinktyviai slėpti. Ar atpažįstame katės ar šuns skausmo signalus? Mes geriausiai pažįstame savo gyvūnus, todėl esame svarbiausi atpažįstant jų skausmą.

Atpažinus skausmui būdingus simptomus, savo augintinį reikia nedelsiant nuvežti pas veterinarijos gydytoją, kuris nustatys priežastį ir paskirs tinkamą gydymą.

Kaip mes gydome skausmą?

Jokiu būdu nebandykite malšinti skausmo patys. Neretai gyvūnas apnuodijamas žmonėms skirtais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio, ibuprofeno, naprokseno ir acetilsalicilo rūgšties. Dažnai tai baigiasi gyvūno mirtimi.

Kačių ir šunų gyvenimo trukmė ilgėja. Seni gyvūnai, kaip ir seni žmonės, dažnai kenčia nuo lėtinio skausmo. Šunys dažniausiai, 80 proc., kenčia nuo sąnarių skausmų, kurie turi esminės įtakos jų gyvenimo kokybei. Nors ligos negalima išgydyti, ją galima efektyviai suvaldyti vaistais, keičiant gyvūno mitybą ir sudarant sąlygas fiziniam aktyvumui. Labiausiai pasiteisinęs standartinis gydymas veterinarijoje yra naudojant vaistą Rycarfa (karprofenas).

Znaki bolečine

Video

Visos teisės saugomos. Krka, tovarna zdravil, d. d., Novo mesto