Plaukagraužiai

Įdomūs faktai

Plaukagraužiai

  • Plaukagraužiai yra parazitai, kurie gyvena ant gyvūnų ir žmonių odos ir plaukų.
  • Tai specifiniai parazitai, nes nėra perduodami tarp skirtingų gyvūnų rūšių ar iš gyvūnų žmonėms.
  • Plaukagraužiai maitinasi plaukais ir negyvomis odos ląstelėmis, o kai kurios rūšys taip pat krauju.
  • Šunų plaukagraužiai gali platinti kaspinuočius, kurie taip pat gali užkrėsti žmones.
  • Fypryst Combo yra veiksmingas produktas, skirtas kovoti su parazitais ir gydyti užkrėstus šunis ir kates.

Kaip galima nustatyti infekciją?

Plaukagraužiai yra maždaug 2 mm ilgio; jų kūnas yra lygus, gelsvai rudos spalvos. Kiekvienos kojos gale jie turi kabliukus primenančius nagus, kurie tvirtai sugriebia šeimininko plaukus. Nors jie matomi plika akimi, juos sunku pastebėti storame gyvūno kailyje.


Kaip galite gydyti infekciją?

Vystymosi ciklo paveikslėlis (tekstas šalia paveikslėlio):
Plaukagraužiai padėtus kiaušinėlius gyvūnams priklijuoja prie plaukų. Maždaug per mėnesį išsivysto nauja karta. Visuose vystymosi etapuose jiems reikia šeimininko, nes kitaip jie neišgyventų.
Skirtingai nei blusos, plaukagraužiai randasi tik ant gyvūno ir gali būti visiškai pašalinti naudojant tinkamą vaistą. Fypryst Combo sudėtyje yra veikliosios medžiagos fipronilo, kuris veiksmingas nuo plaukagraužių.
Kartu turėtume gydyti ir vidinių parazitų, nes šunų plaukagraužiai Trichodectes canis gali pernešti kaspinuotį Dipylidium caninum, kuris gali būti perduodamas žmonėms. Kaspinuotį nuo galima efektyviai pašalinti Dehinel tabletėmis katėms, Dehinel Plus ar Milprazon tabletėmis.


Kaip galite užkirsti kelią infekcijai?

Norint išvengti šunų ir kačių užkrėtimo plaukagraužiais, būtina reguliariai prižiūrėti kailį (kasdien valyti šepečius ir retkarčiais maudytis). Uodai dažnai užkrečia jaunus ir senus bei prastos fizinės būklės gyvūnus, kuriems tinkama priežiūra yra ypač svarbi. Taip pat rekomenduojama reguliariai vartoti vaistą, kuris veiksmingas nuo plaukagraužių. Fypryst Combo yra geras pasirinkimas, nes iki vieno mėnesio veiksmingai apsaugo šunis ir kates nuo plaukagraužių, blusų ir erkių.

Video

Visos teisės saugomos. Krka, tovarna zdravil, d. d., Novo mesto